Населення численних сіл Миколаївської області, які нещодавно були звільнені Збройними силами України, намагається вижити в зоні, де досі тривають бойові дії. Мешканці, які постраждали від бойових дій, намагаються відновити свої зруйновані будинки, і в той же час їм доводиться виконувати сільськогосподарські роботи, які є життєво важливими засобами існування.

На під’їзді до щойно звільненого села ще видно розчавлені танками машини та сліди бронетехніки. Через інтенсивність боїв люди були змушені ховатися в підвалах. Іноді більше місяця. Було холодно, температура повітря опустилася нижче нуля. Багато людей втекло з сіл у перші дні, але багато з них залишилися вдома. Деякі не мали фінансових можливостей для переїзду, у багатьох були літні батьки, яких вони не могли залишити, багатьом не було куди йти.

У деяких селах проблеми з електропостачанням. Після руйнування артилерійськими снарядами в багатьох селах пошкоджені лінії електропередач і наразі ремонтні служби не можуть відновити електроенергію через постійні обстріли. Команда волонтерів «БО БФ Ранок Відродження» у своєму хабі допомагає тисячам внутрішньо переміщених осіб, які опиняються в Одесі. Зараз ми також створили проект допомоги людям, які з різних причин не змогли виїхати з червоних зон.

Виходячи з нашого гуманітарного хабу в Одесі, ми хочемо відтепер охопити низку сіл Миколаївської області, оскільки ці села знаходяться безпосередньо на лінії фронту. Щоб визначити точні потреби, ми зв’язалися з головами кожного села. Таким чином ми змогли оцінити дуже детальний огляд, включаючи дані про вік, структуру сімей та іншу відповідну інформацію про людей, які зараз намагаються вижити в тих забутих селах.

Їжа та чиста питна вода – це те, що необхідно людям. Також через відсутність електроенергії в селах людям потрібні генератори, ліхтарики та свічки. Ми зробили прогноз, щоб забезпечити кожне село генератором, щоб принаймні вони могли готувати та розігрівати їжу та заряджати ліхтарики.

Пакунки з гуманітарною допомогою готують заздалегідь в хабі в Одесі. Кожна упаковка містить стандартний набір продуктів харчування та засоби гігієни. Дитяче харчування та підгузки видаються окремо відповідно до необхідного віку та розміру. Потім пакунки розвозять по селах нашими фургонами. Також планується додати медичний персонал до кожної поїздки. Таким чином можна оцінити потреби в медичній допомозі та надати необхідну медичну допомогу безпосередньо людям.

ПОТРЕБА

 
Для реалізації цього проекту наші водії забезпечені бронежилетами, шоломами та аптечкою. Наші водії-герої, які доставлятимуть гуманітарний вантаж, можуть потрапити під обстріл у будь-який момент, і для нас є першочерговим завданням подбати про наших волонтерів, встановивши ці заходи захисту.